Valtuustoryhmä 2021-2025

Valtuutetut

Lauri Ant-Wuorinen

Kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja
Henkilöstöjaoston jäsen
Toimitusjohtaja, KTM
lauri.antwuorinen@plastex.fi
050 3511305

Tapani Ala-Reinikka

Valtuuston puheenjohtaja
Rehtori 
tapani.ala-reinikka@kauniainen.fi
050 5452150

 

Mikko Salminen

Kaupungihallituksen jäsen
Kauniaisten Kokoomuksen valtuustoryhmän puheenjohtaja
DI, Innovaatiokonsultti
APT, valmentaja
mikko.j.salminen@kolumbus.fi
050 3870007

 

Tiina Rintamäki-Ovaska

Kaupunginhallituksen jäsen
Varatuomari, henkikirjoittaja
tiina.ovaska@kolumbus.fi
050 5625097

Minna Korpela

Kulttuuri ja vapaa-ajanvaliokunnan puheenjohtaja
Myyntijohtaja
minna.korpela@kauniainen.fi
040 5086015

Satu Mollgren

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan pj
Yrittäjä, VTM
satu.mollgren@gmail.com
040 5334616

Virva Wahlstedt

Yhdyskuntavaliokunnan varapuheenjohtaja
Ruotsinkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
Kasvatustieteen maisteri, luokanopettaja
Kielikylpyopettaja
virva.wahlstedt@kauniainen.fi
050 3601633

Binga Tupamäki

Kulttuuri- ja vapaa-ajanvaliokunnan jäsen
Opiskelija
binga@tupamaki.fi
050 5394440

Sami Villa

Rakennusvaliokunnan varapuheenjohtaja
Yrittäjä, KTM
sami.villa@kauniainen.fi
050 4130714

 

Tuula Lehmuskoski

Tarkastusvaliokunnan puheenjohtaja
Ekonomi PD
tuula.lehmuskoski@kauniainen.fi
040 7331109

 

Ritva Häyrinen-Immonen

Sosiaali- ja terveysvaliokunnan puheenjohtaja
Hammaslääket.tri, suu-ja leukakirurgi
ritva.hayrinen-immonen@kauniainen.fi
040 7005213

 

Risto Palojoki

Kulttuuri- ja vapaa-ajanvaliokunnan jäsen
Yrittäjä
risto.palojoki@kauniainen.fi
050 3142043

 

Matti Kauppila

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
Erityisasiantuntija, FM
matti.kauppila@kauniainen.fi

 

Heikki Kurkela

Sosiaali- ja terveysvaliokunnan jäsen
Johtaja, biologi & MBA
heikki.kurkela@kauniainen.fi
040 5848090

Hanna-Riikka Myllymäki

Yhdyskuntavaliokunnan jäsen
Liiketoimintajohtaja, DI
hanna-riikka.myllymaki@kauniainen.fi

 

Sari Mutka

Rakennusvaliokunnan jäsen
Kauppatieteiden maisteri
Kehittämispäällikkö
sari.mutka@elisanet.fi
040 5320834

 

 


 

Olavi Filppula

Sosiaali- ja terveysvaliokunnan jäsen
Fil.maist., kouluttaja
olavi.filppula@elisanet.fi
040 8410568

 

Lasse Laurikainen

lasse.laurikainen@kauniainen.fi
Global Solution Architect

 

Riina Plosila

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
FM, biologi, opetusalan asiantuntija
riina.plosila@kauniainen.fi

 

Pekka Oksanen

Eläkeläinen, tekn.tri
pekka.oksanen@kauniainen.fi

 

Petteri Kyllönen

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
KTM, yritysneuvoja, sote-järjestösektorin hallitusammattilainen
petteri.kyllonen@kauniainen.fi

 

Harri Fagerlund

Kulttuuri- ja vapaa-ajanvaliokunnan jäsen
Senior Advisor, KTM
harri.fagerlund@kauniainen.fi

 

Jaakko Nevanlinna

Hallitusammattilainen
jaakko.nevanlinna@kauniainen.fi

 

Markku Rähmönen

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
markku.rahmonen@kauniainen.fi

 

Ulla Laitinen

Luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri
ulla.laitinen@kauniainen.fi