Valtuustoryhmä 2017-2021

Valtuutetut

Tapani Ala-Reinikka

Valtuuston puheenjohtaja
Rehtori 
tapani.ala-reinikka@kauniainen.fi
050 5452150

 

Tiina Rintamäki-Ovaska

Kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja
Varatuomari, henkikirjoittaja
tiina.ovaska@kolumbus.fi
050 5625097

Lauri Ant-Wuorinen

Kaupunginhallituksen jäsen
Henkilöstöjaoston jäsen
Toimitusjohtaja, KTM
lauri.antwuorinen@plastex.fi
050 3511305

Mikko Salminen

Kaupungihallituksen jäsen
Kauniaisten Kokoomuksen valtuustoryhmän puheenjohtaja
DI, Innovaatiokonsultti
APT, valmentaja
mikko.j.salminen@kolumbus.fi
050 3870007

 

Satu Mollgren

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan pj
Kokoomuksen valtuustoryhmän varapj
VTM, Tradenomi
satu.mollgren@gmail.com
040 5334616

Virva Wahlstedt

Yhdyskuntavaliokunnan varapuheenjohtaja
Ruotsinkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan jäsen
Kasvatustieteen maisteri, luokanopettaja
Kielikylpyopettaja
virva.wahlstedt@kauniainen.fi
050 3601633

Minna Korpela

Liikuntavaliokunnan puheenjohtaja
Yhdyskuntavaliokunnan jäsen
Varainhankintajohtaja
minna.korpela@jnfoundation.fi
040 5086015

Elina Eväsoja

Nuorisovaliokunnan varapuheenjohtaja
Yhdyskuntavaliokunnnan jäsen
Client Executive
elina@evasoja.com
040 7398850

Heikki Kurkela

Sosiaali- ja terveysvaliokunnan puheenjohtaja
Johtaja, biologi & MBA
heikki.kurkela@kauniainen.fi
040 5848090

Binga Tupamäki

Sosiaali- ja terveysvaliokunnan jäsen
binga@tupamaki.fi
050 5394440

Pekka Herkama

Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatusvaliokunnan varapj
Rakennusvaliokunnan varapj
pekka.herkama@herkama.com
040 5708851

Olavi Filppula

Tarkastusvaliokunnan puheenjohtaja
Sosiaali- ja terveysvaliokunnan jäsen
Fil.maist., kouluttaja
Menestyvä Kauniainen
olavi.filppula@elisanet.fi
040 8410568

 

Sari Mutka

Tarkastusvaliokunnan jäsen
Kauppatieteiden maisteri
Kehittämispäällikkö
sari.mutka@elisanet.fi
040 5320834