Kokoomuksen valtuustoryhmä 2013 - 2017

Varavaltuutetut

Annukka Alapappila
Terv.tiet. maisteri, liikunta-asiantuntija

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen varajäsen
* Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajpuheenjohtaja

Puh: 040 5029091
Sähköposti:
aalapappila@hotmail.com

Tapani Ala-Reinikka
Rehtori

* Valtuutettu
* Valtuuston 1. varapuheenjohtoja
* Kokoomuksen valtuustoryhmän puheenjohtaja
* Kauniaisten Kokoomus ry, hallituksen puheenjohtaja

Puh: 050 5452150
Sähköposti:
tapani.ala-reinikka@kauniainen.fi

Lauri Ant-Wuorinen
KTM, Toimitusjohtaja

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen jäsen

Puh: 050 3511305
Sähköposti:
lauri.antwuorinen@plastex.fi
 

Risto Artjoki
MMM, Valtiosihteeri

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen varajäsen
* Rakennuslautakunnan jäsen

 

Puh: 0400 573435
Sähköposti:
risto.artjoki@mmm.fi
 

Pertti Eklund
TkL

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen varajäsen
* Yhdyskuntalautakunnan puheenjohtaja

 

Puh: 050 5053022
Sähköposti:
pertti.eklund@pp.nic.fi
 

Pekka Herkama
Lehtori

* Valtuutettu
* Tarkastuslautakunta varajäsen
* Rakennuslautakunnan varapuheenjohtaja

* Liikuntalautakunta varajäsen

Puh: 040 5708851
Sähköposti:
pekka.herkama@herkama.com

Marianne Kivelä
KTT, talousjohdon konsultti

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen jäsen

 

Puhelin: 050 5294723
Sähköposti: marianne.kivela@kauniainen.fi

 

Heikki Kurkela
Johtaja, MBA, biologi

* Valtuutettu
* Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
* Suomenkielisen opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan puheenjohtajan varajäsen

 

Puh: 040 5848090
Sähköposti:
heikki.kurkela@kauniainen.fi
Kotisivut:  www.heikkikurkela.fi/

Tiina Rintamäki-Ovaska
Varatuomari, henkikirjoittaja

* Valtuutettu
* Kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja
* Kokoomuksen valtuustoryhmän varapuheenjohtaja

Puh: 050 5625097
Sähköposti: 
tiina.ovaska@kolumbus.fi

Olavi Tupamäki
Yrittäjä, DI

* Yhdyskuntalautakunnan jäsen


Sähköposti: olavi.tupamaki@villareal.fi
Kotisivut:  www.prograni.fi

 

Irmeli Viherluoto-Lindström
FM

* Valtuutettu
* Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan puheenjohtaja
* Sosiaali- ja terveyslautakunnan varapuheenjohtajan varajäsen
* Suomen Kansallisoopperan säätiön hallintoneuvoston varajäsen
* Valtuustoryhmän tiedotussihteeri

 

 Puhelin: 0500 467 249
 Sähköposti: irmeli.viherluoto-lindstrom@perpetual.fi

Kotisivut: http://irmeli.kokoomus.info/

Virva Wahlstedt
Kasvatustieteen Maisteri

* Valtuutettu
* Liikuntalautakunnan varapuheenjohtaja
* Svenska nämnden fö
r undervisning och småbarnsfostran

Puhelin: 050 3601633
Sähköposti:virva.wahlstedt@kauniainen.fi

Varavaltuutetut ja/tai Kokoomuksen valtuustoryhmän jäsenet

 

Minna Grönblom
Kasvatustieteen Maisteri - erityisopettaja

*Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja
* Yhdyskuntalautakunnan varajäsen

* Liikuntalautakunnan varajäsen

Sähköposti: minna.gronblom@gmail.com

Riitta Rekiranta
Rehtori

*Yhdyskuntalautakunnan jäsen

Puh: 050 5977413
Sähköposti: riitta.rekiranta@unelmakoulu.fi